Какао и чили срещу мазнини и отоци!

Става въпрос за напитка с какао и люти чушки, която стопля тялото и повишава метаболизма. Стимулира изгарянето на калории без да правите нищо!

Рецепта
1 1/2 с.л какао на прах (чисто, не смес с други съставки)
Щипка лют червен пипер на прах (на върха на ножа, около 1/5 ч.л.)
150 мл растително мляко, например, кокосово.

Смесете какаото с лютия пипер и направете каша с 50 мл вода. Стоплете млякото и топло го добавете към какаото. Пийте напитката топла, за предпочитане вечер преди лягане.

Какво е действието?

Какаото съдържа много антиоксиданти и биофлавоноиди! То е доказан мускулен релаксант, действа на центъра за ситост в мозъка и командата е „Аз съм сит“.
Вкусът на какаото идеално балансира лютивия вкус на чилито.

Чили (кайен)
Активното вещество в кайена е капсаицинът, на който се дължи и лютивия вкус. Чилито активира термогенезата и мазнините изгарят докато просто си стоиш.
Полезни действия на чилито:
– подобрява метаболизма
– стимулира и заздравява стомашно-чревния тракт. Ако имате проблеми със стомаха и смятате, че лютивото е противопоказно, то вие не знаете, че още преди 25 години е доказано, че чилито заздравява стомаха.
– бори се с инфекциите
– намалява теглото
– раздвижва застоялата лимфа и намалява отоците, извежда от тялото излишната течност. Буквално „изсушава“ тялото, както е при недостиг на калории.
– стимулира увеличаването на мускулната маса.

Млякото се явява неутрализатор на лютивото вещество. А ако използвате кокосово мляко, то има и други ефекти, вижте: Кокос (Cocos)

Напитката се приема веднъж дневно, топла!
Ако я приемате вечер тя ще ви донесе дълбок и пълноценен сън, защото мозъкът е доволен, а мускулите отпуснати!

Вижте още

Червена люта чушка “Кайен” (Cayenne)

Какао