Още резултати

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Рецепти за хранене при рак

Хранене при рак

Тук ще упомена само няколко варианта за меню. Проявявайте въображение и експериментирайте. Използвайте много билки и подправки, включително кимион, кардамон, лют червен пипер, канела, кориандър, копър, джинджифил, куркума и риган. Също така добавяйте по една чаена лъжичка лецитин на гранули към всяко хранене.

Кисели храни и рак

Киселините, като тези в ябълковия оцет, цитрусовите плодове и други плодови киселини, доматите, обикновено са полезни за хората със слаба чувствителност на тялото и високо кръвно налягане. А на тези, които са по- чувствителни и с ниско кръвно налягане, плодовите киселини създават проблеми.

Основната причина за това е неефективния метаболизъм, който кара тялото да стане свръх киселинно и с минерален дефицит. Основният проблем не е в плодовите киселини, а по-скоро в минералния дефицит, причинен от повишената киселинност. В неутрализирана форма, плодовите киселини могат да бъдат използвани за ре- минерализиране и алкализиране на организма, което в този случай силно се препоръчва. Вижте алкализиране на тялото.

Печива и рак

Най-добрият метод за печене е този, в който ензимите остават живи. Това означава, загряване до по-малко от 500C. Освен това, за предпочитане е да се започне с пълнозърнесто брашно, накиснати или покълнали семена, а не с брашно от магазина. Единственото практическо решение, което аз съм открил досега, е печивото с ориз. След смесване на накиснатия или покълнал ориз, тестото продължава да абсорбира вода и така се стяга почти без никакво затопляне. За всяко друго зърно това не съм успял да го приложа. Може да се наложи да експериментирате с различни видове ориз, за по- добро покълване.

Накиснете кафявия ориз за една нощ. Ако семената са жизнени, изплакнете и в продължение на 2-3 дни ще се появят кълнове, в противен случай използвайте ориза веднага след накисването. Измивайте добре и смесвайте с минимално количество вода. Ако сместа няма нужната консистенция на паста, добавете малко ориз или брашно от елда, или прецедете излишъка от водата. Леко поръсете съда с малко оризово брашно или хартия за печене и разгънете тестото. За предпочитане е да го оставите на слънце или на топло място, защото продължава да се втвърдява дори когато е на хладно. Това може да отнеме от няколко часа до следващия ден.

Може да експериментирате с различни добавки, като например водорасли на прах, копър или други подправки, ацидофилус култура или квас, ако искате да опитате с печене на традиционен хляб. При добавяне на всяко друго накиснато или покълнало семе, втвърдяването на тестото ще става по- трудно. Но, брашното от елда помага за получаването на хубав хляб.

Смес от пиле или пуйка

Суровото пиле или пуйка можете да смелите на кайма или да блиндирате. Можете да отделите по- голямата част от месото от костите и да ги добавите към бульона от кости или друга подходяща течност. Можете да овкусите с билки, подправки, лук и домати и да го пиете като бульон, леко загрят, ако предпочитате. Всички жилави части могат да бъдат използвани за костния бульон.

Бульон от кости

хранене при ракИзползвайте меки кости от кокошки или други кости, или рибени глави. Добавете една или няколко супени лъжици оцет, в зависимост от количеството на костите, с които разполагате. Варете с достатъчно вода в емайлиран покрит съд за най-малко 3 часа, или докато костите станат крехки и течността е почти неутрална. При по-големи количества и по-дълго време на готвене многократно добавяйте още вода и оцет.

Алтернативно, можете да използвате тенджера под налягане за 30 минути, но без да добавяте киселина. Когато костите станат меки, блиндирайте всичко, пасирайте (по желание) и замразете във форма за ледени кубчета. Използвайте често с храната кубчета от бульона; най-вече го добавяйте към зеленчукови салати – той е отличен източник на желатин, калций и други минерали. Ако сте направили костния бульон твърде кисел, добавете алкализатор, докато стане неутрален. Не гответе кисела храна в съдове от неръждаема стомана или алуминий.

Хумус

Можете да го използвате за мазане върху хляб или като добавка към храни (салати). Накиснете нахута за през нощта, ако е годен за покълване. В противен случай го използвайте накиснат- суров или накиснат, но сварен за няколко минути. Пюрето от нахут можете да приготвите в пасатора и да гo смесите с произволна комбинация от следните: зехтин, тахан, лецитин, лют червен пипер, водорасли, билки и подправки. Съхранявайте в хладилник.

Извара

Ако имате възможност да си купите органично сурово мляко от хранени с трева животни, можете да си направите своя собствена домашна извара по следния начин: махнете по- голямата част от каймака. Съхранявайте млякото на топло място в покрита купа, докато се подкваси и суроватката се отдели от изварата. Това може да отнеме два дни, по-малко време ще отнеме, ако за стартиране на процеса добавите суроватка от предишна закваска. Изсипете в голяма цедка за една нощ, след което съхранявайте в хладилник.

Можете да смесите органично или биодинамично нискомаслено кисело мляко с топла вода, за да го втечните, след това го оставете да ферментира отново на топло място за една нощ. Когато стане доста кисело, това е показателно, че повечето лактоза се е превърнала в млечна киселина и ще се раздели на суроватка и извара. Тогава можете да прецедите и да съхранявате в хладилник, ако изварата има прекалено кисел вкус можете да добавите повече вода и да прецедите отново. Алтернативно, можете да неутрализирате свръхкиселите продукти чрез смесване с малко доломит на прах или просто с натриев бикарбонат (сода за хляб).

Алтернативно можете да се използвате обезмаслено мляко или мляко на прах от всякакъв вид. Отстранете мазнините, добавете закваска и затоплете, докато изварата и суроватката се отделят, след това прецедете и съхранявайте в хладилник. Използвайте част от суроватката за следващата партида, а останалата изхвърлете. Колкото по-дълго ферментира, толкова по-малко е лактозата.

По същия начин можете да подобрите нискомаслената извара, закупена от магазина, като добавите достатъчно вода, пробиотична култура, затоплите и оставите за през нощта, след това да прецедите и да съхранявате в хладилник. Така ще намалите химическите добавки и съдържанието на лактоза, като в същото време ще подобрите лечебния потенциал на изварата, което е целта на храненето при рак.

Сок от черен дроб

Сокът от суров черен дроб е най-богатата на хранителни вещества храна. Използвайте само органичен черен дроб, агнешки или черен дроб от други свободно отглеждани животни. Блиндирайте с достатъчно количество вода, прецедете и замразете в малки форми като кубчета за лед. Приемайте по едно кубче дневно, разтворено в пресен сок.

Мариновани риби

Нарежете рибата и я залейте с лимонов сок или разреден ябълков оцет. Оставете в хладилника за една нощ и добавете лук, билки и подправки. Ако ви е прекалено кисело на вкус, неутрализирайте с калиев бикарбонат.

Сурова Кайма

Използвайте само агнешко месо или от тревопасни животни, или органично месо; не използвайте месо от угоителни ферми. Големите количества месо съхранявайте замразени, но на порции за едно хранене. Може да подправите порцията с нарязан или настърган лук, репичка, джинджифил и домати, чили или лют червен пипер и да изстискате лимон или лимонов сок отгоре. Преди хранене, ако е възможно, сложете замразените или охладени храни на слънце за няколко минути.

Маслено-протеинов микс

Смесете около 100 грама домашна извара с ниско съдържание на мазнини и 40 мл ленено масло с 25 мл течност, докато маслото вече не се вижда, добавете 1 ч.л. лецитин. Този основен микс може да бъде добавян към други храни, като например покълнали зеленчукови или плодови салати, или варени зеленчуци, или може да бъде ароматизиран с горски плодове, или нарязана папая, или настъргана ябълка. Добре е да добавите 2 или 3 с.л. прясно смляно ленено семе.

Сурово яйце

Яйцата, консумирани сурови, трябва да бъдат пресни, органични и от свободни кокошки. Поглъщането на едно цяло яйце с жълтъка и белтъка може да предизвика стомашно разстройство при хора със слаба храносмилателна система. Суровото яйце се усвоява много по-добре, ако се смеси с друга храна или напитка. Алтернативно можете да разбиете белтъка (добавете щипка сол) и след това да го се смесите с жълтъка. Можете лесно да проверите, дали яйцето е прясно чрез потапяне във вода. Ако лежи на дъното, е много прясно яйце. По-старите ще се покачват нагоре, а ако плава отгоре, то това е много старо яйце.

Мляко от семена

Накиснете бадеми, ориз, ядки или слънчоглед за една нощ или за около 12 часа. Най-простият начин е да смените водата, да пасирате накиснатите семена в електрически пасатор и да ги прецедите с цедка. Можете да използвате напитката веднага или да я охладите.

Остатъците от ориза можете да сготвите, а остатъците от мазните семена да прибавите към някаква комбинирана закуска (отстранявайте обелките на бадемите). Въпреки това, много по-добър начин е да изчакате, докато семената започнат да покълват. Така се премахват всички ензимни инхибитори и се осигурява естествена сладост и ензими на млякото. По същия начин можете да използвате много по-евтините неизчистени слънчогледови или тиквени семки за приготвяне на мляко.

Кисело мляко от семена/ сирене от семена

хранене при ракНакиснете мазни семена, такива като бадеми, орехи, сусам, тиквени или слънчогледови семена за 8-12 часа. Пасирайте ги в електрически пасатор и добавете ацидофилус култури. Ако не сте чувствителни към дрожди, можете вместо ацидофилус да добавите реджувелак (ферментирала напитка).

Съхранявайте на топло място в продължение на няколко часа до постигане на желаната степен на киселинност. Охладете и използвайте в рамките на 3 дни. Ако е прекалено кисело, или ако изварата и суроватката са се отделили, просто прецедете и изхвърлете суроватката, можете да изплакнете изварата. Можете да използвате киселото мляко от семена, като салатен сос, за подправяне на храна или за мазане върху хляб. Колкото по-чувствителни сте, толкова по-малко кисело трябва да бъде, когато го използвате. Ако има лоша миризма или вкус, изхвърлете го.

Смути

Смесете в блендер зряла зелена папая (кожа, семена и плът), банан, всякакви плодове според сезона, може сурово яйце и подходяща течност, като например плодови сокове или зеленчуков сок, мляко от семена или кисело мляко. След смесването можете да го подсилите, както е описано в „Микс от Спирулина – Полен – Ленено семе”.

Микс от Спирулина – Полен – Ленено семе

Препоръчвам го като основна закуска или хранене: Смесете 1 ч.л. на спирулина, 2 ч.л от ечемична или пшеничена трева на прах и по 3 ч.л. полен и ленено семе с подходяща течност (може да се променя съставът на микса, както ви е удобно). Можете да използвате мляко (от семена), кисело мляко (от семена) или козе кисело мляко, пресни зеленчуци или гроздов сок, смути, приготвено със сурово яйце, папая, банани или други плодове. Добавете лецитинови гранули, кокосово масло или зехтин, както и подходящи смлени на прах (напр. хлъзгав бряст, селенови дрожди или водорасли) или натрошени таблетки. Направете консистенция, така че да можете да го пиете или на каша и да го консумирате с лъжица.

Сладки Зеленчуци

Използвайте произволна комбинация от следните зеленчуци: парче тиква, сладки картофи, лук, ряпа, цвекло, моркови и домати. Регулирайте количеството вода за готвене, така че накрая цялата да се изпари.

Зеленчуци, на които е нужно кратко време за приготвяне (домати, тиква), могат да бъдат добавени по-късно, за да се запази техния вкус. Също така, сол, водорасли, ленено масло, къри, лют червен пипер, билки и подправки, е най-добре да се добавят в края на готвенето.

Кисело мляко

Важното е в червата отново да се заселят полезни лактобацили, особено L. ацидофилус в тънките черва и бифидус бактерии в дебелите черва. Вместо или като допълнение към използването на много ацидофилус / бифидус на капсули или на прах, можете да използвате домашно направени ферментирали напитки или кисело мляко. Това можете да направите от непастьоризирано прясно мляко, козе или краве, бадемово мляко, оризово мляко, или от смес, базирана на цветен прашец и мед. Изберете според вашата кръвна група и възможности. Аз не ви препоръчвам соево мляко от търговската мрежа.

За да приготвите кисело мляко с цветен прашец и мед направете следното: към 1 литър вода (чиста вода, без хлор или флуорид) добавете 5 – 10 чаени лъжички прашец, 2 или 3 чаени лъжички мед, 1 чаена лъжичка водорасли на прах и евентуално спирулина или хлорела. Дръжте на топло в продължение на няколко часа и използвайте, когато започне да се пени и на вкус е малко кисело. Съхранявайте в хладилник и използвайте половината от този фермент, като закваска за следващата партида. Тъй като млякото може да е доста кисело, добавете доломит на прах, магнезиев оксид или сода бикарбонат, за да е по-приемливо. Чувствителните индивиди е желателно да неутрализират млякото.

Като първоначална стартова употреба използвайте по 1 чаена лъжичка ацидофилус и бифидус култури на прах, или смесена култура от тях, или капсули, или кисело мляко, съдържащо тези бактерии. Не използвайте кисело мляко от магазина или съдържащо само бактерии- bulgaricus и thermophilus.

По- късно използвайте до една чаша от предходната партида за стартиране, за предпочитане използвайте течност или суроватка, тъй като съдържат най-много бактерии. Колкото по-топло го държите, толкова по-скоро киселото мляко ще бъде готово.

Ако не разполагате с машина за кисело мляко, разбъркайте половин литър или 2 – 3 чаши с някакъв вид мляко или разтвор на пчелен прашец и мед, с 1 чашка закваска и сложете в буркан, който да стои в съд с гореща вода от чешмата. За да се сгъсти отнема обикновено само няколко часа. Когато културите са на прах може да отнеме 6-10 часа. При студено време сменяйте топлата вода на всеки час или дръжте буркана на топло място. Охлаждането на киселото мляко, когато стане готово, не спира ферментацията. Ако млякото е прекалено кисело, следващия път използвайте по-малко закваска или неутрализирайте киселината. Използвайте около половин литър кисело мляко дневно.

Сокове

Приемайте течности като йонизирана вода, сокове и билкови чайове, които помагат за преодоляване на рак. От най-голяма полза са пресните сокове от треви на зърнени култури и други млади годни за консумация треви и цветове (например венчелистчетата на мъжкия цвят на тиквата, цветовете на растението импатиенс (циганче) и много други), цвекло, моркови, магданоз, целина, листа на червено цвекло и други зеленчуци. Ябълки или други плодове можете да използвате за овкусяване на соковете.

За лечение на рак, смятам жизнеността на сока, неговата биоенергия или жизнена сила, като дори по-важна от биохимичния му състав. Жизнената сила е най-висока в недоразвитото или младо растение, което енергично създава листа или се развива. Това важи особено за младите треви, но може да се използва също и сок от други млади растения като слънчоглед или елда, когато те са на височина от 5 до 10 см (или да ги използвате в салата).

Пийте повече течности преди закуска и 30-60 минути преди другите хранения, приблизително около 1 литър сок дневно. За предпочитане е да смесвате зелен сок (от трева, магданоз, целина) със сладък сок от кореноплодни зеленчуци (цвекло, моркови). Започвайте с малки количества и увеличавайте постепенно, тъй като първоначално може да получите гадене или други реакции на прочистване. Пийте сока веднага, след като го приготвите, но на бавни глътки. Ароматизирайте соковете с джинджифил и пчелен прашец. Може да добавите малко зехтин и лецитин за забавяне на абсорбцията или изпивайте част от сока преди, а останалия след храненето.

Д-р Герсон и други терапевти са установили, че пациентите в тежки състояния не реагират толкова добре на сокове, които са от сокоизстисквачки, тъй като електрическите заряди са инактивирали ензимите. Ниската скорост на сокоизстисквачката дава по-високо качествен сок. Ако не можете да си позволите нискоскоростна сокоизстисквачка използвайте блендер (за предпочитане със стъклена повърхност).

Използвайте тънки парчета кореноплодни зеленчуци и къси парченца трева, добавете витамин С на прах за намаляване на окисляването и пресовайте. Алтернативно, можете да смелите трева или зеленчуци два пъти през месомелачката и да прецедите сока на ръка с тензух. Трябва да измивате добре машинката след това.

Ако няколко пъти през деня сте приготвяли сок, достатъчно е да почиствате сокоизстисквачката веднъж на ден, след последната употреба. Повече сок обикновено се получава, ако пресовате втори път и добавите малко вода. В случай че имате проблем с усвояването на мазнините, добавяйте малко лецитин към сока, за да се повиши усвояването на бета-каротина. Ако не ви е удобно да приготвяте сок всеки ден, можете да го замразите за по-нататъшна употреба в малки пластмасови контейнери (стъклото може да се счупи по време на замразяването).

За предпочитане е да ядете плодовете цели, вместо да извличате сок от тях, освен когато сока е от цитруси, главно лимон и грейпфрут, които са полезни за подобряване функциите на черния дроб.

Отглеждане на трева

Експериментирайте с отглеждане на трева от пшеница и ечемик, тъй като те имат много по-различен вкус. Аз лично, предпочитам да растат заедно и двете на едно и също място. Можете да ги отглеждате в лехи в градината или в кутии за семена, които да държите на верандата или дори в стаята близо до прозореца.

Използвайте добре минерализиран компост, обогатена почва, накиснете семената през нощта и ги посейте на гъсто, семената почти да се докосват (не купувайте семена за сеитба, които са обработвани с пестициди). Покрийте ги с тънък слой пръст или просто с мокър вестник. Обаче ако пръстта е проблем, посейте по-нарядко и добавете водороден пероксид (кислородна вода) или кристали с калиев перманганат към водата за поливане. Добри продукти, за минерализиране на почвата са камъни на прах, особено вулканични, водорасли и морски минерали.

Режете тревата, когато е пораснала 10-20 см. Също така, обикновено първият растеж също е добър. Можете да използвате тревата и ситно нарязана в салати или да я дъвчете и изхвърляте остатъка.

Автор: Walter Last

Още по темата

Гладуването е оръжие срещу рака!

Книги за изчистване на организма

Билколечение

Рецепти за домашни лечебни средства

Лечебни картинки

Заболявания

Натурални терапии

Хранене на органите

Литотерапия – лечение с камъни

Камъни и кристали

Раздели в сайта

Категории продукти

Свързани публикации